Ekogroszek
PL | EN | SK

Aktualności 01.03.2014: Wprowadziliśmy "oddychające" opakowania Platinum 25kg z mikroperforacją na całej powierzchni (foto) - wkrótce pozostałe.
Aktualności 02.04.2014: UWAGA - OKRESOWA OBNIŻKA CEN > minus 100zł/tona!!! Gwarantowany suchy węgiel (?)


 

| Ekogroszek Prestige Platinum

Wartość opałowa: 29MJ/kg   aktualne badanie | zobacz jak wygląda 


Cena detaliczna: 995zł 895zł/t z dostawą kurierem |  Opakowania: 25kg lub 10kg (+30zł)

Rewolucyjne, wyjątkowe paliwo węglowe nie dostępne nigdzie indziej na rynku. Niemal antracytowa czystość, prawie brak popiołu oraz najwyższa wartość opałowa sprawia, że jest to produkt luksusowy stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach - ceniących bezkompromisową jakość. Frakcja 5-25 w proporcji 2/10(1). Typ 32 nie kosujący w retortach. Prestige Platinum to szczyt możliwości paliw węglowych - 100% Polski.

| Surowiec został poddany specjalnej obróbce mechanicznej w celu całkowitego oczyszczenia (film HD)
 


 

| Ekogroszek Prestige Premium

Wartość opałowa: 28,2MJ/kg  | aktualne badaniezobacz jak wygląda


Cena detaliczna: 955zł 855zł/t z dostawą kurierem  |  Opakowania: 25kg lub 10kg (+30zł)

Transport lokalny relalizujemy własnymi autami - płatność u kierowcy

Bardzo wysoka wartość opałowa, typ węgla 32.1 (nie koksujący w retortach) z bardzo niską zawartością popiołu i siarki powoduje, że jest to doskonałe paliwo dla bardzo wymagających użytkowników, ceniących komfort i wygodę - 100% Polski węgielPrestige Premium to efekt wieloletnich doświadczeń, testów i poszukiwań najczystszych surowców. Frakcja 5-25mm w proporcji 2/10(1).


| Rekomendowany do nowoczesnych kotłów typu: Hef, Proeco, Kołton, Sztoker, Galmet, Pleszew

 


 

| Ekogroszek Prestige Classic

Wartość opałowa: 25MJ/kg    | aktualne badanie | zobacz jak wygląda


Cena detaliczna: 855zł 755zł/t z dostawą kurierem  |  Opakowania: 25kg lub 10kg (+30zł)


Wysokoenergetyczny ekogroszek w bardzo dobrej cenie. Równa granulacja, zerowa spiekalność (typ 31.2), wystarczająco wysoka wartość opałowa, niska zawartość popiołu i siarki gwarantuje bezpieczeństwo, rozsądne zużycie, bezproblemowe osiąganie wysokich temp. oraz bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych. Frakcja 5-25mm w proporcji 4/10(2) - 100% Polski węgiel

Polecamy do małych i średnich kotłów [15-24kW]

 


1) Frakcja 5-25mm w proporcji 2/10 oznacza, że 20% masy kruszywa stanowi frakcja 5-12mm a 80% to paliwo granulacji 13-25mm
2) Frakcja 5-25mm w proporcji 4/10 oznacza, że 40% masy kruszywa stanowi frakcja 5-12mm a 60% to paliwo granulacji 13-25mm

Regulamin zakupów

Ceny hurtowe [od 24t] przesyłamy w formie oferty po zlozeniu zapytania (szczegóły w zakładce hurt)
Ceny w punktach sprzedaży mogą się różnić od cen prezentowanych na stronie. 

Ekogroszek produkujemy z węgla kamiennego pochodzącego z najlepszych polskich kopalń (KWK Mysłowice Wesoła, KWK Wieczorek). Gwarantujemy czysty, jednolity sort bez domieszek tanich węgli importowanych. Zaawansowane procesy technologiczne wykorzystywane przy produkcji gwarantują stałą, bardzo wysoką jakość. Oczyszczamy mechanicznie każdy sort z podziarna i kamienia. Nasze produkty w 99% przypadków są suche (towar w halach). Węgiel powierzchownie mokry zdarza sie tylko w okresach bardzo wzmożonych i długotrwałych opadów, kiedy zapasy magazynowe się wyczerpią (w takich okresach można zastrzec w zamówieniu, że "ma być suchy" wtedy termin realizacji zamówienia przekładamy o kilka dni i gwarantujemy dostawę suchego opału). Zalecane i optymalne ustawienia sterownika kotła znajdują się na opakowaniu produktu. 


Parametry analityczne węgla z różnych partii mogą się nie wiele różnić ze względu na naturalne wahania między sortami. Aktualny raport z badań w dziale jakość.

Nazwy potoczne stosowane w instrukcjach kotłów: Węgiel eko groszek, groszek 5-25mm, węgiel typu 31.2 lub 32

Podatek akcyzowy od węgla nie dotyczy gospodarstw domowych i innych podmiotów zwolnionych, informacje szczegółowe:
http://www.katowice.ic.gov.pl/prawo/wegiel/ulotka_zmiany.pdf 

 


Punkty sprzedaży: Polska, Czechy, Słowacja - System transportu obejmuje 39 państw. 


Cieszymy się, że odwiedziliście Państwo naszą witrynę, mamy nadzieję, że zawarte w niej informacje będą przydatne, 
oraz pomogą w podjęciu trafnej decyzji odnośnie paliwa, które będzie dostarczać ciepła do Waszego domu
!


 

Wszystkie zdjęcia i teksty na tej witrynie są własnością Prestige - wszytkie prawa zastrzeżone! Zakaz kopiowania zdjęć i tekstów!  
Powyższa oferta ma charakter informacyjny  i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.